od grudnia 2017

Pomoc dzieciom z Rybczewic

Czasem wystarczą tylko dobre chęci, zarażenie innych szlachetną ideą i trochę pracy, by realnie, konkretnie pomagać. To właśnie uczynił Ireneusz Szutko z naszego stowarzyszenia. Irek od lat zaangażowany jest w pomoc potrzebującym, np. dzieciom z Domu Dziecka w Tuligłowach, czy dzieciom z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną “Nasz Dom” w Rybczewicach. Nasz kolega wielokrotnie organizował najróżniejszego rodzaju zbiórki darów, a jako zapalony wędkarz zapraszał też najmłodszych na targi Rybomania w Lublinie, gdzie można corocznie oglądać ryby w największym w Europie mobilnym akwarium (23 tys. litrów). Pewnego razu Irek zaproponował pozostałym członkom Świdnik Wspólna Sprawa włączenie się do akcji dla dzieci z Rybczewic. Nie musiał namawiać nawet minuty!

Co zrobiliśmy dotychczas?

Pierwszy raz do Rybczewic pojechaliśmy 8 grudnia 2017 r.  Dzieci otrzymały od nas wówczas słodycze i owoce, sportowe gadżety, a także środki czystości, oraz trwałe produkty spożywcze. Lista zakupionych produktów była oczywiście skonsultowana wcześniej z dyrekcją placówki. Na miejscu uzgodniliśmy zaś, że akcja będzie kontynuowana.

Drugi raz odwiedziliśmy placówkę 30 maja 2018 r. w składzie: Irek Szutko, Edyta Lipniowiecka, Wojciech Świdnik, Grzegorz Świerczyński, Andrzej Borowik, Ewa Borys oraz Adam Sadło. Każde z dzieci otrzymało bidon z gwiazdami piłkarskiej reprezentacji Polski (aż skakały z radości), ponadto przywieźliśmy: makarony, mąkę, jajka, mydło, płatki śniadaniowe, jabłka, truskawki, pomidory, 100 par skarpetek, czekolady, konserwy, cukierki, soki, herbatę i cytryny. Ewa Borys zaprosiła też wszystkie dzieci na bezpłatne strzyżenie i zabiegi kosmetyczne w swoim salonie!

Trzecia akcja była kompletną niespodzianką dla wszystkich podopiecznych! Dzięki wspaniałej akcji PZPN, który zaprosił 10 tys. dzieci z całej Polski i zaangażowaniu Wojciecha Świdnika, wszystkie dzieci z Domu Dziecka w Rybczewicach pojechały 12 czerwca do Warszawy na ostatni mecz piłkarskiej kadry przed Mundialem: Polska – Litwa! Transport, prowiant i kibicowskie gadżety to z kolei zasługa Ireneusza Szutko i kilku innych osób, które pomogły w załatwieniu busa. Niesamowite wrażenia zapewniliśmy wszystkim dzieciom z placówki w Rybczewicach oraz ich opiekunom!

Czwarta akcja była umówiona z opiekunami placówki już wcześniej i odbyła się 8 września 2018 r. Zorganizowaliśmy piknik z okazji zakończenia wakacji oraz przywiezienie potrzebnych przyborów szkolnych. Poza tym Ewa Borys “otworzyła” na chwilę w budynku salon piękności. Dzieci zostały bezpłatnie i modnie ostrzyżone, dziewczynkom pomalowano paznokcie, były też przekłuwane uszy. Relacja z wydarzenia w artykule na naszej stronie: https://swidnikwspolnasprawa.pl/niezwykly-piknik-w-rybczewicach/

Niżej kilka zdjęć z tych czterech akcji pomocowych. Celowo nie fotografowaliśmy dzieci, by mimo zgody prawnych opiekunów, nie narażać się na zarzut wykorzystywania ich wizerunku. Wyjątek zrobiliśmy jedynie w przypadku grupowego zdjęcia spod Stadionu Narodowego w Warszawie.

To nie koniec akcji pomocowych dla dzieci z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom”. Mamy już zaplanowane kolejne działania, które za każdym razem przynoszą nam ogromną satysfakcję! Jeżeli chcecie być informowani na bieżąco, to nie zapomnijcie często odwiedzać naszą stronę www i profil na Facebooku!