Kandydaci do Rady Miasta Świdnik

Okręg nr 1

1. SZABAŁA Magdalena

30 lat. Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Ukończyła studia specjalizacyjne z chirurgii weterynaryjnej. Od 2013 r. czynnie wykonuje zawód lekarza weterynarii w przychodni weterynaryjnej w Świdniku. Ponadto angażuje się społecznie w akcje adopcyjne bezdomnych zwierząt. Posiadaczka dwóch adoptowanych kotów. Prywatnie pasjonatka piłki nożnej, od 2010 r. zawodniczka kobiecego klubu piłkarskiego Widok Lublin. Czas wolny w zimie spędza jeżdżąc na snowboardzie.

2. CZECHOWSKI Aleksander

34 lata. Świdniczanin, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS oraz Studiów Podyplomowych z zakresu Wyceny Nieruchomości na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jako pracownik Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej UMWL odpowiada za pozyskiwanie i obsługę Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych oraz wsparcie eksportu lokalnych przedsiębiorców. Biegle włada językiem angielskim, członek Forum Młodych Dyplomatów. Od 2015 roku pełni społeczną funkcję Pełnomocnika Marszałka Województwa Lubelskiego ds. Młodzieży. Prywatnie miłośnik podróży, zdrowego trybu życia oraz nowoczesnych technologii, lokalny patriota -wierzy w Świdnik i nieposkromiony potencjał jego mieszkańców.

3. PASZKOWSKI Paweł

33 lata. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego (mgr inż.) Od 2012 pracownik PZL Świdnik S.A., od 3 lat na stanowisku konstruktora w dziale wsparcia klienta i szkoleń. Czynny działacz młodzieżówki związku zawodowego Metalowcy. Od 2018 społeczny inspektor pracy w PZL-u. Kochający maż, ojciec dwójki dzieci (syn 8 lat, córka 4). Zainteresowania: motoryzacja, awionika, wędkarstwo, aktywna turystyka.

4. WRÓBEL Karolina

24 lata. Od dziecka mieszka w Świdniku. Tu się wychowała i zdobywała wiedzę w tutejszych szkołach. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, Wydziale Ekonomicznym oraz Wydziale Prawa i Administracji. Jej pasją są podróże i poznawanie nowych kultur. Osoba pracowita, zorganizowana, czuła na ludzką krzywdę i zawsze chętna do pomocy.

5. SZURYGA Wacław

72 lata. W latach 1998 – 2002 radny Miasta Świdnik. Długoletni członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. Członek Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie. Wieloletni prezes koła wędkarskiego przy WSK Świdnik. Obecnie od 10 lat prezes kola PZW-UŚCIWIERZ. Inicjator wielu imprez wędkarskich – miłośnik przyrody. Działkowiec – wolny czas spędza na działce lub z wędką nad wodą. Za działalność w ruchu wędkarskim odznaczony srebrną, złotą i złotą z wieńcami odznaką „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Polskiego”. Za działalność społeczną i samorządową wyróżniony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi RP. Ojciec trójki już samodzielnych dzieci.

6. SAPKO Anetta

43 lata. Od urodzenia mieszka w Świdniku. Wyksztalcenie średnie. Pracuje w Świdniku, jako sprzedawca w PKN Orlen. Należy do stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa od jego początków. Mieszka na osiedlu „Słoneczne” – w Radzie Miasta chce być reprezentantką mieszkańców tego osiedla i dzielnicy Adampol. Jeździ na rowerze, gotuje, uprawia działkę. Mąż, dorosłe dzieci – syn i córka.

7. REJMAK Hanna

55 lat. Od urodzenia mieszka w Świdniku. Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Długoletni pracownik DPS im. Roba Inja w Świdniku. Całą swoją uwagę skupia na problemach osób niepełnosprawnych. Wolne chwile spędza aktywnie ze swoim psem Remo. Uwielbia thrillery psychologiczne. Życzliwa dla ludzi, zawsze chętna nieść pomoc innym. Żona, matka, babcia.