Kandydaci do Rady Miasta Świdnik

Okręg nr 2

1. SZUTKO Ireneusz

41 lat. Wykształcenie wyższe, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Od 2000 roku prowadzi własne biuro zarządzania nieruchomościami i kancelarię prawną w Świdniku na Hali targowej. Od kilku lat systematycznie działa społecznie na rzecz dzieci szczególnie z domów dziecka. Organizuje dla nich wycieczki edukacyjne oraz prowadzi zbiórki na rzecz domów dziecka. Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy w kadencji 2014 – 2018. Osoba ciesząca się dużym szacunkiem i zaufaniem społecznym. Żona Joanna, cztery córki. Hobby to wędkarstwo i piłka nożna. Jest współorganizatorem Międzynarodowych Targów Wędkarskich. Wychowanek Avii Świdnik – od trampkarza do juniora starszego. Obecnie grywa w piłkę amatorsko ze znajomymi.

2. KSIĘSKI Wiesław

61 lat. Absolwent AWF Biała Podlaska (1981) i Studiów Podyplomowych (2001 AWF Gdańsk). trener tenisa II klasy, nauczyciel wychowania fizycznego. W latach 1988 -1997 Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świdniku. Działacz w nauczycielskich związkach zawodowych, członek Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Solidarność ‘ 80 Pracowników Oświaty. Pasjonat i entuzjasta sportu i kultury fizycznej. Radny Rady Miasta `Świdnik obecnej kadencji. Członek Komisji Budżetowej i Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miasta Świdnik. Jego wieloletnie starania i apele o odbudowę infrastruktury sportowej w Świdniku zaowocowały renowacją kortów tenisowych w 2017 r. Wieloletni czynny zawodnik FKS “Avia” Świdnik (1968-1990). W latach 1972 – 1987 wielokrotny mistrz okręgu i województwa lubelskiego w grze singlowej i deblowej we wszystkich kategoriach wiekowych. Tenisowy Mistrz Polski Nauczycieli (1999, 2000, 2001, 2005). Mistrz Polski Pracowników Samorządowych w Tenisie (2009, 2010, 2015, 20016,2017,2018 w hali i na kortach otwartych). Uczestnik i zwycięzca międzynarodowych turniejów tenisowych ITF Seniors -, I miejsce ITF Warszawianka Cup (2012), I miejsce ITF Katowice Cup (2012), II miejsce ITF Szczecin (2012), III miejsce ITF Łódź (2011), III miejsce ITF Świnoujście – Ahlbeck (2017, 2018). Uczestnik turniejów ITF w Budapeszcie, Seefeld (Austria), Mallorca Cup (Hiszpania). Wieloletni trener i wychowawca młodych tenisistów w klubie FKS “Avia” Świdnik (od 1983), medalistów Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Żonaty, dwie córki.

3. SADOWSKA Beata

49 lat. Absolwentka Wydziału Ekonomii UMCS – mgr ekonomii; absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL; absolwentka Politechniki Lubelskiej. Dawniej pracownik służby zdrowia (oddział onkologii w Lublinie). Obecnie (od wielu lat) pracownik samorządowy, nauczyciel szkół policealnych, posiada uprawnienia Instruktora Modelarstwa Lotniczego. Zainteresowania: prawo, finanse oraz medycyna. Prywatnie kocha taniec, najchętniej odpoczywa nad morzem, a jej hobby to Modelarstwo Lotnicze i Kosmiczne, które jest rodzinną pasją. Na swoim koncie ma wielokrotnie zdobyte tytuły Mistrzyni oraz Wicemistrzyni Polski oraz rekord Świata. W minionych latach należała do Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego. Pasję przejęła w genach po ojcu Władysławie (Instruktorze, Mistrzu i Wicemistrzu Polski). Pasja udzieliła się także synowi Patrykowi (wielokrotnemu Mistrzowi Polski i Mistrzowi Świata oraz członkowi Kadry Narodowej). Za swoje osiągnięcia sportowe wielokrotnie wyróżniana i nagradzana przez Burmistrza Miasta Świdnik, Wojewodę Lubelskiego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego.

4. CHOJNACKI Wojciech

50 lat. Świdniczanin od urodzenia. Wykształcenie wyższe. Absolwent Politechniki lubelskiej (zarządzanie i inżynieria produkcji) oraz Akademii Obrony Narodowej na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Jest urzędnikiem samorządowym. Pracuje w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie. Członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej ul. 3 Maja 3. Ma syna, który uczy się w I LO im. St. Staszica w Lublinie. Jego hobby to jazda na rowerze, pływanie i modelarstwo lotnicze.

5. ZAPALSKI Piotr

52 lata. Wykształcenie średnie. Absolwent przyzakładowego Zespołu Szkół Technicznych w Świdniku. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych i porządkowych od 1999 roku. Od wielu lat angażuje się w różnego rodzaju działalność charytatywną, nie będąc obojętnym w obliczu trudnej sytuacji materialnej wielu świdnickich rodzin. Wspiera między innymi kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem jest rozwinięcie tej działalności dla innych, w tym pomoc świdnickim przedsiębiorcom.

6. DEC Zenon

75 lat. Emeryt. Długoletni kierownik działu Dokumentacji technicznej i Drukarni Zakładowej w WSK PZL-Świdnik. Był również nieetatowym Członkiem Zarządu PSS „Społem” w Świdniku, wiceprezesem GPTS „AVIA” Świdnik. Przez wiele lat sprawował funkcję radnego miejskiego (II, III, IV i VI kadencja). Inicjator wielu wniosków prowadzących do poprawy infrastruktury miejskiej szczególnie w sferze dostępności dla osób niepełnosprawnych, sportu i kultury. Zaangażowany w rozwiązywanie problemów dzieci, młodzieży i seniorów. Wrażliwy na krzywdę ludzką. Żonaty, córka i troje wnucząt.

7. GONTARZ Krystyna

Absolwentka UMSC w Lublinie na studiach ekonomicznych. Przez wiele lat pracowała w WSK PZL – Świdnik. Obecnie na emeryturze. Członek Związku Zawodowego „Metalowcy”. Organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Posiada uprawnienia przewodnika i pilota kajakowego.

8. BZOWSKA Anna

58 lat. Wykształcenie średnie (zasadnicza szkoła gastronomiczna, technikum gastronomiczne w Lublinie ul. Spokojna kierunek technologia żywienia i żywności, w 2014 roku ukończyła szkołę policealną dla dorosłych w Lublinie oraz zdała egzamin kwalifikacyjny, uzyskała uprawnienia technika bezpieczeństwa i higieny pracy). Mieszkanka Świdnika od 1967 roku. Od 1984 roku pracuje w DPS im. Roba Inja w Świdniku. Od września 2000 roku pełni funkcję inspektora bhp. Właścicielka czarnego kota. Sumienna, obowiązkowa, chętna nieść pomoc innym. W wolnych chwilach czyta przepisy i artykuły dotyczące bhp, dzierga na drutach. Mama 32-letniej Wiolety, 27-letniego Kamila, 25-letniej Karoliny.