Kandydaci do Rady Miasta Świdnik

Okręg nr 4

1. WILK Mariusz

44 lata. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa UMCS. Sekretarz Powiatu Świdnickiego. Doświadczony przedsiębiorca i wieloletni manager firmy, która obecnie zajmuje się profilem motoryzacyjnym. Sportowiec – kilkukrotny mistrz i wicemistrz Polski w rajdach samochodowych, fan terenowych sportów motorowych. Społecznik, Radny Rady Miasta Świdnika w latach 2002-2014. Jako sekretarz Powiatu Świdnickiego stara się wykorzystywać swoje doświadczenie zawodowe w strukturach samorządowych, wprowadzając cały szereg usprawnień w obsłudze mieszkańców takich jak: system kolejkowy w wydziale komunikacji, czy wprowadzeniu płatności bezgotówkowych. Organizator wielu finałów WOŚP w Świdniku. Jeden z założycieli stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, przez wiele lat pełniący funkcję prezesa tej organizacji.

2. DRAGAN Katarzyna

33 lata. Absolwentka Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiowała Historię Sztuki. Mówi biegle po angielsku. Po studiach podróżowała, mieszkając kolejno w Dublinie i Edynburgu. W 2018 roku, realizując swoją pasję, otrzymała dyplom Konstruktora Odzieży. Od 2016 ponownie mieszka na stałe w Świdniku. Obecnie wychowuje kilkumiesięcznego synka i wraz z partnerem prowadzi restaurację. Jest jedną z inicjatorek akcji prowadzonych przez stowarzyszenie, MY MAMY NAPRAWIAMY, której celem jest poprawa infrastruktury miejskiej utrudniającej spacerowanie z wózkami dziecięcymi oraz poruszanie się osobom niepełnosprawnym i rowerzystom. Interesuje się sztuką użytkową i literaturą. Jest także pasjonatką zabytkowych samochodów.

3. ŚWIDNIK Wojciech Jerzy

45 lat. Od urodzenia mieszka w Świdniku. Przedsiębiorca – własna działalność. Obecnie członek Powiatowej Rady Rynku Pracy 2014-2018. Społecznik w służbie mieszkańcom – od lat zabiega o budowę nowego kompleksu basenów i hali sportowej w Świdniku. Inicjował i uczestniczył w akcjach Świdnik Wspólna Spawa dotyczących przyspieszenia budowy basenów dla mieszkańców. Szczęśliwy ojciec 4 synów Jakuba (22lata), Michała (17 lat), Gabriela (8lat) i Tymoteusza (6 lat). Fan piłki nożnej – szczególnie Avii Świdnik i Reprezentacji Polski, na której mecz udało mu się ostatnio zorganizować wyjazd dzieci z Domu Dziecka w Rybczewicach.

4. NOWOSAD Monika

39 lat. Wykształcenie wyższe. Od 13 lat pracuje jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Kozicach Dolnych. Wspólnie z Fundacją “ECCE HOMO” działa na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i wykluczonych społecznie. Jest jednym z założycieli Niepublicznej Szkoły Podstawowej “ECCE HOMO” oraz Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola BAJKA w Woli Piaseckiej. Jako wolontariusz angażuje się w wiele projektów realizowanych na rzecz społeczności lokalnych.

5. MOLAS Teresa

68 lat. Urodzona w Lublinie, a zamieszkała w Świdniku od 1950 roku. Emerytka. Wykształcenie średnie-techniczne. Były pracownik WSK PZL Świdnik. Członek Związku Zawodowego „Metalowcy”. Ławnik sądowy. Postuluje więcej zieleni w mieście, chce zająć się opieką nad zwierzętami, a przede wszystkim sprawami seniorów.

6. RAK Paweł

35 lat. Wykształcenie wyższe, absolwent Technologii Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od 2009 roku mieszka w Świdniku. Pracuje w Domu Pomocy Społecznej. Wolontariusz w Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia. Interesuje się sportem, filmem i muzyką. Żonaty, ojciec dwóch synów.

7. SADŁO Adam

37 lat. Kreatywny, ambitny, doświadczony. W swojej karierze zawodowej pracował na stanowiskach związanych z reklamą, marketingiem i dziennikarstwem. Zarządzał m.in. Działem Promocji lubelskiej Gazety Wyborczej, spędził też ponad 2 lata w Londynie pracując na stanowiskach marketingowych. Autor przewodnika po Londynie napisanego na zlecenie dużego wydawnictwa. Obecnie pracuje w świdnickim starostwie, gdzie odpowiada m.in. za stworzenie marki powiatu, współprowadzi kanały powiatu w mediach społecznościowych, zorganizował też wystawę “Powiat świdnicki z lotu ptaka”. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami, projektowaniem graficznym oraz psychologią. Biegle włada językiem angielskim. Jego hobby to e-sport, turystyka, informatyka oraz public relations.