PROGRAM DLA ŚWIDNIKA

Szybka budowa basenów i hali sportowej

Od lat głośno domagamy się od obecnych władz Świdnika rzeczywistych, skutecznych działań odnośnie basenów dawnej Avii. Obiekty zostały ostatecznie wyburzone, po basenie została dziura w ziemi, a po hali sportowej gruzowisko. Obecny burmistrz Jakson podpisał w 2018 r. umowę z firmą Warbud na budowę nowych obiektów za ponad 50 mln zł (bez przetargu, tylko z wolnej ręki, bez finansowania z zewnątrz) i to BEZ hali sportowej.

Nie ma nadal projektu budowlanego, nie ma więc też pozwolenia na budowę. Obawiamy się, że zapowiedziana szybka budowa miejsca rekreacji dla Świdniczan to tylko kolejna przedwyborcza zagrywka. Dlatego po wygranych wyborach naszego kandydata na burmistrza oraz po uzyskaniu większości w Radzie Miasta, zabierzemy się za przyspieszenie prac nad nowymi basenami i zajmiemy się budową hali, która została odłożona na nieokreśloną przyszłość. Tylko dzięki Waszym głosom w wyborach, możemy to osiągnąć dla naszego WSPÓLNEGO dobra!

Batalię o baseny dla mieszkańców Świdnika opisaliśmy TUTAJ. Niżej znajduje się film, który nagraliśmy w Dniu Dziecka 2018 roku.